Szpital w Brzezinach „Kręci dla zdrowia” już 13-go października

Fundacja Zdrowie w Brzezinach serdecznie zaprasza na charytatywny rajd rowerowy „Kręci dla Zdrowia”, który odbędzie się 13 października 2024 roku. Trasa rajdu przebiegać będzie przez malownicze tereny powiatu brzezińskiego. Wydarzenie ma na celu promocję zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej oraz wsparcie Fundacji Zdrowie w Brzezinach.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia objął patronatem rajd „Kręcimy dla zdrowia”, podkreślając jego znaczenie dla promocji zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

„Promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia w połączeniu z propagowaniem wiedzy na temat zdrowia i profilaktyki chorób, udział personelu medycznego, który będzie udzielał porad podczas wydarzenia, posłuży z pewnością zdrowiu mieszkańców.” – podsumowuje swoją decyzję Łódzki oddział NFZ.

Podczas rajdu „Kręci dla Zdrowia” Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia będzie miał swoje specjalne stanowisko, gdzie specjaliści NFZ będą wykonywać pomiary składu ciała na przenośnym analizatorze (masa ciała, indeks masy ciała, BMI, skład ciała, poziom tkanki tłuszczowej, poziom tkanki tłuszczowej trzewnej). Ponadto udzielą informacji na temat programów profilaktyki zdrowotnej dostępnych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, pomogą założyć konto na portalu NFZ oraz dopasują przykładowy plan żywieniowy.

Specjaliści z Łódzkiego oddziału NFZ przedstawią również korzyści płynące ze skorzystania z bezpłatnego portalu Diety NFZ, zaznajomią uczestników z zasadami zdrowego stylu życia w każdej grupie wiekowej oraz udzielą informacji na temat dostępu do świadczeń zdrowotnych, w tym leczenia uzdrowiskowego. Dodatkowo, specjaliści NFZ pomogą znaleźć informację o najszybszych terminach leczenia wraz z wykazem placówek medycznych udzielających świadczeń zdrowotnych na terenie całego kraju.
Dla najmłodszych uczestników przygotowano profilaktyczną grę, która w atrakcyjny sposób przybliży im zasady dbania o zdrowie.

Patronat honorowy nad rajdem objęli również  Minister Sportu i Turystyki, Rzecznik Praw Pacjenta, Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, Starosta Powiatu Brzezińskiego Bartłomiej Lipski,  Polska Federacja Szpitali oraz łódzki wojewódzki oddział NFZ. Starostwo Powiatowe w Brzezinach aktywnie wspiera wydarzenie, promując zdrowie i aktywność fizyczną w regionie.

Rajd rowerowy skierowany jest do uczestników w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Wyjątkowym gościem rajdu będzie Dariusz Baranowski, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, olimpijczyk oraz komentator kanału Eurosport. Jego obecność będzie ogromną atrakcją dla wszystkich miłośników kolarstwa.

Kolejnym gościem rajdu będzie Daniel Chądzyński, założyciel DANIELO Sportswear – czołowej marki odzieży i akcesoriów kolarskich.

Podczas rajdu, w Wiosce Zdrowia przy Muzeum Regionalnym w Brzezinach, odbędą się różnorodne prozdrowotne wydarzenia, w tym konsultacje z dietetykiem, pomiar ciśnienia, konsultacje z zakresu ćwiczeń we współpracy z trenerem personalnym. Dodatkowo, obecne będzie stoisko serwisowe BIKE&SNOW, a wspólną rozgrzewkę przed rajdem poprowadzi fizjoterapeuta.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w rajdzie „Kręci dla Zdrowia” – razem możemy promować zdrowy styl życia.

Link do zapisów

Harmonogram wydarzenia:

• 10:00 – 11:00 Rejestracja uczestników przy Muzeum Regionalnym w Brzezinach.
  • 11:00 Oficjalne otwarcie rajdu rowerowego
  • 11:30 Start rajdu rowerowego – długość trasy 25 km, przebieg trasy obejmuje miejskie
    i wiejskie drogi wokół Brzezin.
  • 12:15 – 13:00 Punkty kontrolne i odpoczynkowe w Kołacinie i Tadzinie – oznaczone punkty z wodą i pierwszą pomocą.
  • 14:00 Powrót do wioski rowerowej na terenie Muzeum Regionalnego w Brzezinach.
  • 14:15 Wręczenie podziękowań i nagród – dla najmłodszych uczestników rajdu, losowanie nagród specjalnych.
  • 10:00 – 15:30 Atrakcje towarzyszące – stoisko informacyjne i zdrowotne, mini warsztaty rowerowe, stoisko serwisowe rowerów, aktywności dla dzieci (animacje, dmuchańce, konkursy), stoiska wystawców z regionu, pokazy na scenie.
  • 15:00 Zakończenie wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału i wspierania zdrowego stylu życia!