Szpital Specjalistyczny w Brzezinach na Centralnym Klubie Pacjenta

24 września Szpital Specjalistyczny w Brzezinach miał zaszczyt wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – drugiej edycji Centralnego Klubu Pacjenta, organizowanej przez Fundację „Z Sercem do Pacjenta” w Katowicach. Wydarzenie zgromadziło blisko 3000 uczestników z całej Polski i zaoferowało kilkaset stanowisk bezpłatnych badań oraz możliwość konsultacji z ekspertami medycyny.

Na stanowisku naszego szpitala szczególną uwagę poświęcono konsultacjom bariatrycznym, które przeprowadzili dr n. med. Przemysław Janczak oraz dr n. med. Mateusz Kamiński. Ważnym elementem naszego udziału była również prezentacja filmu „OdNowa – historia Ani”, opowiadającego o pacjentce, która poddała się operacji bariatrycznej. Po emisji filmu, wiceprezes naszego szpitala, Aleksandra Wnuk, oraz koordynator marketingu, Rafał Kowalczyk, wraz z chirurgami i bohaterką filmu, rozmawiali o walce z otyłością, metodach chirurgicznych oraz kwalifikacjach do operacji.

Centralny Klub Pacjenta to platforma edukacji i profilaktyki zdrowotnej, w którą zaangażowały się instytucje, takie jak Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i zachęcamy do korzystania z badań profilaktycznych oraz dbania o swoje zdrowie!