„Nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani kolarze”. Charytatywny Rajd Rowerowy „Kręcimy dla Zdrowia” z ogromnym sukcesem

W niedzielę, 13 października, w okolicach Muzeum Regionalnego w Brzezinach odbył się charytatywny rajd rowerowy „Kręcimy dla Zdrowia,” który przyciągnął 39 entuzjastów jazdy na rowerze. Uczestnicy pokonali 25-kilometrową trasę, prowadzącą przez malownicze tereny powiatu brzezińskiego, a ich powrót do muzeum po niespełna dwóch godzinach zaskoczył wszystkich szybkim tempem.

Na mecie, obok muzeum, od rana działała Wioska Zdrowia. Każdy uczestnik rajdu mógł liczyć na poczęstunek, który obejmował sałatkę z kurczakiem, gorący żurek, imbirową herbatę i przepyszny deser, przygotowany przez partnera wydarzenia – Torbę Smaku. Dodatkowo, spośród uczestników rozlosowano trzy vouchery do wykorzystania w cateringu dietetycznym oferowanym przez Torbę Smaku.

Po zakończeniu rajdu odbył się konkurs, w którym uczestnicy musieli odpowiedzieć na pięć niełatwych pytań. Najlepsi otrzymali torby pełne fantastycznych gadżetów.

Wioska Zdrowia w Brzezinach

Dla odwiedzających Muzeum Regionalne i Wioskę Zdrowia przewidziano wiele atrakcji. NFZ oddział Łódzki dostarczył szczegółowych informacji o swojej działalności i rejestracji pacjentów, Diagnostyka oferowała specjalne rabaty na pakiety badań, a DOZ zachęcał do skosztowania zdrowych przekąsek. Bike&Snow prowadziło serwis rowerowy, w którym reperowano rowery, natomiast Miejski Dom Kultury z Brzezin zorganizował liczne atrakcje dla najmłodszych. Państwowa Straż Pożarna również licznie zgromadziła się w Wiosce Zdrowia, prezentując działania w ramach akcji „Czad i Ogień.” Pokazy obejmowały symulacje pożarów, edukację na temat zagrożeń związanych z tlenkiem węgla, oraz szkolenie z resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO).

Fundacja Zdrowie w Brzezinach oraz Szpital Specjalistyczny: „Nie jest to ostatnia tego typu impreza”

Rajd został zorganizowany przez Fundację Zdrowie w Brzezinach i Szpital Specjalistyczny w Brzezinach. Przed startem, fizjoterapeutka Marta ze Szpitala Specjalistycznego w Brzezinach poprowadziła rozgrzewkę, a uczestnicy wysłuchali przemówień Renaty Mikołajczyk, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Brzezinach, Iwony Olczyk, prezes Fundacji Zdrowie w Brzezinach, oraz Bartłomieja Lipskiego, starosty powiatu brzezińskiego.

Wydarzenie uświetniła obecność Darka Baranowskiego, trzykrotnego zwycięzcy Tour de Pologne, który na zakończenie stwierdził: „Nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani kolarze.”

Warto również wspomnieć, że LUKS Dwójka Stryków przywiozła trenażery, dając uczestnikom możliwość spróbowania swoich sił na profesjonalnym sprzęcie szosowym.

Rajd „Kręcimy dla Zdrowia” okazał się wielkim sukcesem, łącząc promocję zdrowego stylu życia z atrakcjami dla całych rodzin i lokalnej społeczności. Jendego jesteśmy pewni na 100%, nie był to ostatni rajd, który Fundacja wraz ze Szpitalem dla Was przygotowali. W przyszłym roku będziemy na Was czekali.